Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Greqia në alarm nga armiku i padukshëm që futet në ushtri

Greqia nuk është në alarm vetëm nga Turqia, por edhe nga një tjetër armik, këtë herë i padukshëm. Nga 667 raste që u zbuluan sot me koronavirus, mediat greke raportojnë se 17 janë regjistruar në Forcat e Armatosura.

Sot u njoftua se Shkolla Ushtarake e Gardës do të futet në karantinë për dy javë deri të martën, 3 nëntor. Po ashtu ushtrimet në natyrë dhe përdorimi i paletrës janë të ndaluara.

Atika është zona e kuqe, ndërsa Selaniku pritet gjithashtu të hyjë në hartën e sigurisë shëndetësore. Nga 667 raste të reja të regjistruara sot, 250 ishin në Atikë dhe 125 në Selanik, ndërsa nuk përjashtohen bllokimet.

Sipas shkencëtarëve, lëvizja e të rinjve nga një zonë në tjetrën shkakton “dhimbje koke” tek specialistët e sëmundjeve infektive dhe Mbrojtja Civile. Grupi i moshës 18-39 vjeç është për specialistët e sëmundjeve infektive, transmetuesi numër një i koronavirusit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...