Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Grevistët rëndohen por nuk tërhiqen: Duam pagat tona

Edhe pse orët e fundit është rënduar gjendja shëndetësore  e grave greviste, ato shprehen  të vendosura për të vazhduar rezistencën, madje kërcënojnë se do të marrin edhe fëmijët në vendin ku janë ngujuar.

Situata është shumë e rëndë. Nga instancat shtetërore, nga parlamenti shqiptar kërkojmë bukën e fëmijëve tanë. A nuk është emergjente si dhe lotët e këtyrë nënave. Mos na detyroni të sjellim dhe fëmijët këtu me ne.

Në ditën e 10 te grevës se urisë punonjëset e rafinerisë i bëjnë thirrje kryeministrit të plotësojë sa më parë kërkesa e tyre.

Është turpi më i madh të vdesësh për bukë, se nga corona. Ne jemi pa bukë në shpi dhe kërkojmë lëkët tona. Kryeministri të na plotësojë kërkesën.

2 nga gratë grevisteve janë dërguar më urgjencë në spital për të marrë ndihmë mjekësore për shkak të problemeve shëndetësore që kanë shfaqur.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...