Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Grubi shpalos emrat e zëvendës ministrave të BDI-së

Shkup, 15 shtator, Zhurnal.mk – Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi sonte në një emision debativ në TVM2 ka shpalosur emrat për e zv/ministrave të Bashkimit Demokratik për Integrim në qeverinë e ardhshme.

Sipas Grubit zëvendëskryeministër i MPB-së do të jetë Nazim Bushi, në Drejtësi Agim Nuhiu në Transport Bekim Rexhepi, në Mbrojtje Bashkim Hasani si dhe në Shëndetësi do të jetë Ilir Hasani.

Ndryshe Nazim Bushi njihet si drejtor në Telekom dhe anëtarë bordi ndërkohë që vite më parë ka qenë zv.drejtor në drejtorinë për siguri dhe kundërzbulim ndërkohë që Agim Nuhiu nga pozita në MPB kalon në Drejtësi derisa me profesion është profesor universitar.

Në anë tjetër në Transport e lidhje shkon Bekim Rexhepi i cili ka qenë për një kohë anëtarë në Këshillin e prokurorëve, Bashkim Hasani nga zv.drejtor në Policinë financiare kalon zëvendës ministër në Mbrojte kurse mjeku Ilir Hasani i cili njihet për sukseset e tij në fushën e shëndetësisë si dhe drejtor në Klinikën shtetërore shkon si zv.ministër në Shëndetësi.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...