Agjencia Zhurnal.KS
Sport

“Haaland do ta copëtojë Serbinë si një lakër”, norvegjezët “çmendin” serbët

Më 8 tetor do Norvegjia do të përballet me Serbinë në një ndeshje të “Play-Off-it” të Ligës së Kombeve. Kjo ndeshje po pritet me interesim të madh në Norvegji, derisa norvegjezët vendas po bëjnë përgatitje mobilizimi për fitore, transmeton Gazeta Express.

Madje, ish-futbollisti dhe tani komediani Bernt Hulsker ka zgjedhur që të provokojë disi rivalët nga Beogradi, të cilët preken lehtë në këso raste duke u ankuar në “provokim”

Madje, serbët ndihen të provokuar nga norvegjezët shkaku i një kënge motivuese për Norvegjinë, ku thuhet se ylli norvegjez, “Haaland do t’i copëtojë serbët sikurse një lakër”. Kjo ka bërë jehonë në mediat serbe, që e konsiderojnë provokim norvegjez për Serbinë.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...