Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

Kryeministri Edi Rama ishte në Kamëz ku inspektoi një nga shkollat e reja atje.

“Krenar që po bëjmë për fëmijët e Kamzës atë që ata që duan të vijnë, as në gjumin më të ëmbël s’e kanë parë dot +23 shkolla të reja europiane në çdo aspekt, kopshte e çerdhe me kushte optimale dhe më në fund, kanalizime të kryera e në ndërtim që fëmijët e sotëm të mos shkojnë me not në shkollë, siç shkonin fëmijët e politikës me dy gishta si cfurqe në sytë e të ardhmes së kësaj zone të helmuar me dekada nga ajo politikë”, tha ai.

Ndërkohë gjatë vizitës së tij ai takoi dhe një grup fëmijësh me të cilët shkëmbyen dhe batuta.

Rama: hajde themi në kor, Rama ik.

Fëmijët: Luli Ik.

Rakip Suli: kryeministër fëmijët ksihin shumë qejf të takonin

Rama: Po ç’ke ti, mos i përkthe. Jepi pak një Iphone këtij dhe shif sa mbrapa je.

Po më përkethen këta ti mua, këta janë. Ku i keni shoqet ju e?

Ndërkohë që fëmijët qeshën.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

Për herë të katërt, kryeministri Rama vizitë në familjen e Klodian Rashës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...