Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Haradinaj-Stublla ngushëllon popullin kuvajtian për vdekjen e Emirit

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, ka shprehur ngushëllime institucioneve dhe popullit kuvajtian për vdekjen e Emirit të Kuvajtit, Lartmadhërisë së Tij Sheikut Sabah Al Ahmad Al Sabah.

“Jemi të pikëlluar për vdekjen e Lartmadhërisë së Tij, Sheikut Sabah Al Ahmad Al Sabah. Ne i shprehim ngushëllimet tona të sinqerta familjes së tij, institucioneve dhe popullit të Kuvajtit”, ka deklaruar Ministrja Haradinaj Stublla.

Shefja e diplomacisë së Kosovës tha se Emiri Sheik Sabah Al Ahmad Al Sabah ishte një udhëheqës i nderuar që e shëndërroi Kuvajtin në një shtet modern, ishte një promovues i stabilitetit e sigurisë rajonale, dhe një mik për të gjitha kombet.

Republika e Kosovës do të nderojë trashëgiminë e Emirit Sheikh Sabah Al Ahmad Al Sabah,  dhe do të vazhdojë të jetë e përkushtuar në partneritetin dhe miqësinë e fortë me Shtetin e Kuvajtit.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...