Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Harley-Davidson largohet nga tregu më i madh i motoçikletave

Brendi ikonik amerikan i motoçikletave, Harley-Davidson, do të largohet nga tregu më i madh i motoçikletave në botë, India.

Vendimi i kompanisë vjen pak javë pasi Toyota tha se nuk do të zgjerohet më tej në Indi si pasojë e taksave të larta.

Largimi i Harleyt nga India redukton shpenzimet prej 75 milionë dollarësh.

Fabrika e kompanisë ishte hapur më 2011, por brendi kishte ngecur të rivalizonte brendin lokal “Hero” si dhe “Hondan” e Japonisë.

Rreth 17 milionë motoçikleta dhe skuterë shiten çdo vit në Indi.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...