Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Hasani: UÇK-ja u bë faktori vendimtar në arritjen e Çlirimit të Kosovës nga okupimi shekullor i Serbisë

Prishtinë, 17 nëntor, zhurnal-ks – Ambasadori në Shqipëri nga Kosova, Nait Hasani përmes rrjetit të tij facebook ka shkruar se sot është datëlindja e UÇK-së, shkruan zhurnal-ks.

“Si sot më 17 nëntor 1994 u themelua  Ushtria Çlirimtare të Kosovës. Atëbotë për herë të parë jehoi emri i saj në Kosovë e në botë, më von UÇK-ja u bë faktori vendimtar në arritjen e Çlirimit të Kosovës nga okupimi shekullor i Serbisë.

Lavdi dëshmorëve të kombit të rënë për liri !

Lavdi UÇK-së!”, shkruan ambasadori Hasani.\Zhurnal-ks

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...