Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Hashim Thaçi jep dorëheqje nga posti i presidentit të Kosovës

Prishtinë, 5 nëntor, zhurnal.mk – Konfirmohet aktakuza kundër presidentit të Kosovës Hasshim Thaçi.

“Do të bashkëpunoj me drejtësinë dhe nga ky moment do të jem në disponim të drejtësisë. Më shumë se kurrë ju lus dhe ju bëj thirrje që të mos e humbisni shpresën, besimin dhe durimin. Kemi fituar lirinë dhe pavarësinë, tani po ndërtojmë shtetin. Aktakuza është çmim I viogël I radhës që kërkohet të paguajmë për lirinë e vendit tone. Jam krenar që kam qenë pjesë e UÇK-së, jam krenar që bashke më aletatët tanë kemi fituar lirinë. Fitorja jonë ka nënkuptuar edhe ëprgjegjësi”, tha Hashim Thaçi, president i Kosovës.

“Jemi popull liridashës dhe jo popull hakmarrës”, tha Thaçi duke shtuar se Kosova ka qenë viktima ndërsa Serbia agresori. Këtë situatë do të shndërrojmë në avantazh për të ardhmen e Kosovës. Ju lus për maturi, qetësi, për unitet dhe bashkim, të qëndrojmë të bashkuar, kjo garanton suksesin tonë. Suksesi jonë është Kosova e lirë”, tha Hashim Thaçi, president i Kosovës.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...