Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Haxhiu: LDK tradhëtoi votën e qytetarëve

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu”, ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në lidhje me “vijat e kuqe” ndaj Partisë Demokratike të Kosovës.

Zyrtarja e lartë e Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se, “LDK i hoqi në mars vijat e kuqe kur vendosen që ta rrëzojnë Qeverinë Kurti”.

“Tradhtuan votën qytetare”, deklaroi ndër tjerash Haxhiu, njofton Insjaderi.

E sipas, Haxhiut e gjithë kjo është, “për t’ju ikur zgjedhjeve”.

“Këto janë orvatjet për t’i ikur zgjedhjeve në mënyrë që kjo nomenklaturë të mbijetojë edhe ndonjë ditë”, ka shkruar ajo.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...