Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Hoti e Vuçiq takohen të enjten

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe ai i Serbisë Aleksandër Vuçiq do të takohën të enjten por kësaj radhe virtualisht në Samitin e Sigurisë së Beogradit.

Klan Kosova mëson se në këtë takim virtual, sikur Hoti ashtu edhe Vuçiq janë ftuar të marrin pjesë si panelistë në një episodë diskutimi ku do të flitet për të ardhmen e marrdhënieve Kosovë-Serbi, përcjell Albinfo.ch.

Në po të njëjtin diskutim online sipas organizatorit do të flasin Emisari për Dialogun Miroslav Lajçak dhe Zyrtarja e lartë e Qeverisë gjermane Susanne Schutz.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...