Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Hoti flet rreth mbledhjes së përbashkët me qeverinë e Maqedonisë Veriore

Prishtinë, 25 tetor – Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar mbledhje të përbashkët me Maqedoninë e Veriut.

Në këtë mbledhje sipas Hotit do të diskutohen disa pika, ku bën pjesë edhe gazsjelllësi Shkup-Prishtinë.

Hoti ka thënë se me kryeministrin maqedon, Zoran Zaev, janë dakorduar për autostradën Prishtinë-Shkup, rrugën Prizren-Tetovë etj.

Postimi i plotë:

Me kryeminsitrin Zaev u dakorduam për:

– Pikën e përbashkët kufitare, ku lidhet autostrada Prishtinë-Shkup,

– Gazsjellësin Shkup-Prishtinë,

– Rrugën Prizren-Tetovë,

– Qendër të përbashkët skijimi.

Këto dhe çështje të tjera diskutohen në mbledhjen e përbashkët të dy Qeverive.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...