Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Hoti: Në Shtëpinë e Bardhë janë marrë vendime strategjike, s’do të jetë ndryshe edhe këtë herë

Kryeministri Avdullah Hoti që i prin delegacionit të Kosovës në Washington ka thënë se në Shtëpinë e Bardhë janë marrë vendime strategjike, si ato që e kanë sjellë lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, duke u shprehur i bindur se nuk do të jetë ndryshe as këtë herë.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se delegacioni i Kosovës gjatë qëndrimit në Washington do të ketë edhe takime të tjera në Shtëpinë e Bardhë si ai me Sekretarin e Shtetit Mike Pompeo, njofton Klan Kosova.

Postimi i plotë i Avdullah Hotit në Facebook:

Delegacioni i Kosovës në Washington do të ketë takime në Shtëpinë e Bardhë, me Sekretarin e Shtetit Pompeo, me zyrtarë të MCC-së, të DFC-së, me përfaqësues të komunitetit shqiptar në SHBA, me rrjetin e bizneseve të mërgatës në SHBA etj.

Në Shtëpinë e Bardhë janë marrë gjithmonë vendime strategjike që kanë quar në liri, pavarësi dhe integrim euro-atlantik të shtetit të Kosovës. Nuk do të jetë ndryshe edhe këtë herë.

Qeveria e Kosovës do të prezantojë projekte të mëdha infrastrukturore dhe energjetike që kontribuojnë në zhvillimin dhe krijimin e vendeve të punës në Kosovë, por që ndikojnë në integrimin më të mirë të Kosovës në tregun regjional dhe evropian.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...