Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Hoti nesër në ora 14:00 takon Zaevin

Shkup, 22 tetor – Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti, do të vizitojë nesër Shkupin. Vizita zyrtare e delegacionit të Republikës së Kosovës të udhëhequr nga Kryeministri Abdullah Hoti në Republikën e Maqedonisë Veriore fillon në orën 14:00.

Kryeministrat Zaev dhe Hoti do të kenë një takim tet-a-tet dhe një takim zyrtar së bashku me delegacionet e të dy vendeve, pasuar nga një konferencë e përbashkët për shtyp, e cila do të mbahet në Qendrën Mediale duke filluar nga ora 15:00.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...