Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Hoti raporton për 100 ditëshin: Kemi rivendosur miqësitë të cilat ishin dëmtuar

Kryeministri Avdullah Hoti është duke raportuar në Kuvendin e Kosovës për 100 ditëshin e punës së tij, raporton Gazeta Express.

Hoti në fjalën e tij ka thënë se qeveria e tij ka rivendosur miqësitë të cilat ishin dëmtuar në qeverinë Kurti.

“Kemi rivendosur miqësitë e vendosura me dekada të cilat ishin dëmtuar. Prioritetet tona ishin lufta kundër Covid-19 dhe rimëkëmbja ekonomike, pastaj çështja e dialogut me Serbinë dhe proceset integruese”, ka thënë Hoti.

Avdullah Hoti që nga marrja e detyrës më 3 qershor 2020, ka hequr reciprocitetin me Serbinë të vendosur nga qeveria e Albin Kurtit.

Hoti ka rifilluar edhe dialogun me Serbinë të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian në korrik të këtij viti.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...