Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Anya Taylor-Joy arrin gjysmë milionë dollarë në bankë, pas suksesit të filmit “The Queen’s Gambit”

Aktorja Anya Taylor-Joy ka arritur që të jetë ndër më të popullarizuarat kohëve të fundit.

Një gjë e tillë vjen pas rolit të saj kryesor në filmin “The Queen’s Gambit”, që pati një sukses të jashtëzakonshëm, shkruan Daily Mail.

24-vjeçarja tani raportohet se jo vetëm që u bë edhe më e njohur, por edhe më e pasur.

Sipas The Sun, Anya në vitin 2020 ka arritur të ketë pasuri prej 645,412 dollarë nga ajo që kishte në vitin 2019, prej 148,477 dollarë.

Pas disa shpenzimeve që ajo është dashur të bëjë patjetër, rezulton se aktorja ka pasuri prej gjysmë milionë dollarësh.

Rritja e pasurisë së saj vjen padyshim nga filmi, për të cilin ajo ka menduar që të hedh ide për sezonin e dytë.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...