Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

Hyundai Motor India Ltd., ka njoftuar se deri më 6 prill do të prezantojë modelin e ri SUV për tregun indian.

Bëhet fjalë për Hyundai Alcazar që në njoftimin e shkurtër të kompanisë përshkruhet si SUV me shtatë ulëse.

Në deklaratë thuhet se Alcazar është ndërtuar “mbi identitetin global të dizajnit e të sensualitetit sportiv”, si dhe është në sinkron me elementet vitale, arkitekturën, stilin dhe teknologjisë, duke formuar një SUV modern me 7 ulëse.

Sipas mediave, në ofertë do të jetë modeli me motor 1.5 litra benzinë me 85 kuaj-fuqi, pastaj ai me motor turbo 1.4 litërsh me 103 kuaj-fuqi si dhe ai me motor me naftë 1.5 litërsh me 85 kuaj-fuqi.

Po ashtu do të jenë me ndërrues shpejtësie manual dhe automatik.

Image

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

BMW Seria 7 e vitit 1997 mbahet në një flluskë dhe ka vetëm 255 km të kaluara, ajo tashmë është në ankand

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...