Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Hysaj rezulton negativ për COVID-19, mund të kthehet te Napoli

Mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj, ka rezultuar negativ për COVID-19 dhe mund të kthehet në Itali.

Futbollisti shqiptar ka rezultuar pozitiv që nga angazhimi me Shqipërinë, ashtu që nuk ka mundur të kthehet te skuadra e Serie A.

Ai e ka kryer periudhën e karantinës në atdheun e tij, ndërsa Corriere del Mezziogiorno raporton se testi i fundit ka dalë negativ.

Kjo do të thotë se atij do t’i lejohet udhëtimi drejt Italisë për t’iu bashkëngjitur skuadrës së Napolit.

26-vjeçari ka zhvilluar shtatë ndeshje zyrtare për ekipin e Gennaro Gattusos këtë sezon dhe lajmi për kthimin e tij padyshim që do ta gëzojë trajnerin.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...