Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Hyundai do të prodhojë një automjet me këmbë robotike

Hyundai ka konfirmuar se do të punojë në automjete të tilla në të ardhmen.

Falë lëvizjes më të fundit të biznesit, automjetet si koncepti i vitit të kaluar mund të bëhen realitet.

Është një koncept transporti i njohur si Ultimate Mobility Vehicles, i cili ndërthur teknologji të ndryshme me qëllim të një manovrimi më të mirë, transmeton Telegrafi.

Dhe Hyundai sapo ka njoftuar krijimin e departamentit New Horizons Studio, i cili do të merret me automjete të tilla.

Në të ardhmen, sigurisht që do të jemi në gjendje të shohim një numër automjetesh futuriste të frymëzuara nga Hyundai Elevate të treguara në CES të vitit të kaluar.

Është një automjet që në vend të boshtit klasik të rrotave, ka këmbë robotike në skajet e së cilës, në varësi të nevojave, ato marrin forma të ndryshme.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...