Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

I ka vetëm 15-muaj jetë, ngjitet murit si një alpinist i vërtetë

Në moshën 15-maujshe, shumica e fëmijëve arrijnë t’i thonë vetëm disa fjalë dhe të ecin. Por kështu nuk ndodh me një djalosh të vogël, që nuk frikësohet fare nga lartësia.

Bëhet fjalë për Ezzy i cili nuk po mund të ndalet duke u ngjitur në një mur të modifikuar, që ngjan me kodrat nëpër të cilat ngjiten alpinistët profesionistë, transmeton Telegrafi.

Madje me vetëbesim ngjiten nëpër mur duke mos shikuar poshtë nga frika se mund të rrëzohet, e pamjet e vogëlushit janë bërë virale.

Atë e kanë duartrokitur të gjithë, në veçanti familjarët që i mundësuan një ambient të ngjashëm me atë në natyrë ku alpinistët ushtrojnë veprimtarinë e tyre.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...