Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

I shpëtoi atentatit/ Preng Gjini flet nga spitali: S’kam asnjë hasmëri, nuk ruhesha

Zbardhet dëshmia që Preng Gjini ka dhënë para oficerëve të policisë për atentatin me minë të telekomanduar, të ndodhur tri ditë më parë në Tiranë.

50-vjeçari ka mohuar para autoriteteve që të ketë hasmëri me dikë, duke përjashtuar kështu pistën e hakmarrjes.

Ai ka treguar se makinën me nipin e tij e ndërronte gjithmonë.

“Nuk kam asnjë hasmëri dhe konflikte me persona të tjerë. Më është vrarë vëllai por nuk mbaj përgjegjësi për veprimet e tij. Gjatë gjithë kohës nuk kam vënë re asnjë detaj të dyshimtë. Gjithmonë lëvizja i vetëm dhe nuk kisha frikë që të ruhesha. Makinën ia merrja shpesh kushëririt, pasi më të kam marrëdhënie të mira.”

Preng Gjini pati rrezik për jetën dhe ju nënshtrua tre operacioneve. Por tani gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...