Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Iluzionisti amerikan ngjitet në mbi 7 mijë metra lartësi me balona të mbushur me helium

Iluzionisti/magjistari David Blaine është ngritur mbi 7 mijë metra lartësi mbi shkretëtirën e Arizonës, duke qëndruar i varur në balona.

47-vjeçari realizoi “një akrobacion” në Arizona të SHBA-ve, që u transmetua drejtpërdrejt në YouTube, ku shihet Blaine duke qëndruar në mbi 7 mijë metra lartësi, ku me ndihmën e 52 balonave të mbushur me helium qëndronte në ajër, transmeton Telegrafi.

Ai besonte se do të arrijë të ngjitet në 5 mijë metra lartësi, por pasi që e kuptoi se mund të shkojë më lartë e vazhdoi “rrugëtimin”, ku më pas u lëshua me shpejtësi dhe hapi parashutën.

E tërë kjo “paradë” e tij zgjati rreth një orë, ku me sukses dhe pa ndonjë lëndim arriti të zbret në tokë ku e prisnin me të dashurit.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...