Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Immobile: Dallojmë me Muriqin, por ai më njeh dhe i di lëvizjet e mia në fushë

Sulmuesi kryesor i Lazios, Ciro Immobile, ka folur për transferimin e ri të Bianconcelestëve, Vedat Muriqi.

Futbollisti shqiptar, i cili nënshkroi për klubin italian këtë verë, është përfshirë në ekipin e plotë të Simone Inzaghit për Ligën e Kampionëve.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes kundër Borussia Dortmundit që Lazio e zhvillon sot (e martë) me fillim nga ora 21:00, Immobile ka folur edhe për lojtarin e Kosovës.

“Vedat Muriqi është një sulmues ndryshe nga unë dhe Joaquin Correa. Ngjan me Felipe Caicedo, por ka karakteristika të ndryshme”.

Kosovari më njeh, ai i di lëvizjet e mia në fushë. Do të na japë një ndihmë shtesë”, ka thënë sulmuesi italian. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...