Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Incident në një manifestim në Shkup: Atixheja humbi ndjenjat dhe u rrëzua, kishte qenë e urritur

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Protagonistja kryesore nga filmi dokuemntar “Toka e Mjaltë”, sot ishte mysafire në hapjen e manifestimit “Ditët e mjaltës maqedonase”, ku Atixhja në një moment, derisa para publikut pati marë fjalë ministri i bujqësisë Arianit Hoxha dhe kryetari i komunës Qendër, Sasha Bogdanoviq, ajo ka humbur vetëdijen dhe është rrëzuar, me çka menjëherë është thirrë ndihma e shpejtë, transmeton Zhurnal.

Ajo tani ndjehet mirë dhe deklaron se arsyeja ka qenë uria.

“Nuk ndjeva asgjë më herët. Po të ndjeja do të mbahesha diku. Por, ashtu, prej askund mu përkeqësua gjendja, u rrëzova dhe lëndova kokën. Nuk kam aspak probleme shëndetësore, përpos që dobët kam ngrënë. Nuk kisha apetit përshkak se shumë po nervozohem”, tha Atixheja për MMS.mk.

Ajo faleminderoi mjekët dhe ministrin dhe njoftoi se është mysafir në Shkup dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...