Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Interi po mendon për transferimin e De Paul në janar

Inter ka pasur synim të nënshkruajë me N’Golo Kanten ose Tanguy Ndombelen, por asnjëri nuk do t’i bashkohet skuadrës italiane.

Si Kante ashtu edhe Ndombele llogaritën tëpaprekshêm nga skuadrat e tyre Chelsea dhe Tottenham Hotspur.

Kësisoj gjiganti italian ka ndërruar objektivë sa i përket repartit të mesfushës.

Mediat italiane kanë raportuar se Rodrigo De Paul po shihet si lojtari ideal për mesfushën.

26-vjeçari ka shkëlqyer në vitet e fundit me Udinesen dhe ai pëlqehet shumë nga trajneri Antonio Conte.

Gjithsesi edhe çmimi i argjentinasit është dukshëm më i ulët sesa ai i Kantes e Ndombeles.

Inter synon afrimin e lojtarit në janar dhe fillimisht kërkon huazimin e tij gjashtë mujor.

Përveç huazimit, Interi dëshiron ta ketë blerjen obligative për 30 milionë euro.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...