Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

iOS sjell emoji të rinj

Emoji të rinj pritet të shfaqen së shpejti në iPhone, duke përfshirë një flamur transgjinor, çaj dhe patina.

Ato tashmë mund të shihen në versionin më të fundit beta të sistemit operativ iPhone iOS, transmeton Telegrafi.

Me iOS 14.2, emoji-t e rinj do të vihen në dispozicion përgjithësisht, njoftoi Emojipedia në një shkrim në blog të martën.

Përveç një flamuri transgjinor, një emoji për çaj dhe një për patina me rrota, koleksioni i 117 emojis gjithashtu përfshin një alternativë gjinore për Santa Claus, Mx Claus.

Apple prezantoi disa emoji  të rinj edhe më herët në korrik. Ata do të jenë gjithashtu të disponueshëm në sistemin tjetër operativ Mac, që do të dalë në tetor.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...