Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Ish-luftëtari i UÇK-së Ramiz Kukaj ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale është duka vazhduar me dërgimin e ftesave për intervistim për ish-luftëtarët e UÇK-së.

Kësaj radhe kjo gjykatë ka ftuar ish-luftëtarin Ramiz Kukaj. Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i OVL e UÇK-së, Hysni Gucati.

“Sot morra lajmin që luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës z. Ramiz Kukaj është ftuar nga gjykata speciale . Edhe ky do të dali faqebardhë nga kjo gjykatë”, ka shkruar Gucati në Facebook.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...