Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Jakimovski: Duhet të ketë drejtësi, por unë shoh vetëm zbatim selektiv të ligjit dhe drejtësisë

Shkup, 29 shtator – Duhet të ketë drejtësi dhe sistemi duhet të funksionojë, por këtu mund të kujtoj një sërë shembujsh të drejtësisë selektive. Arsyeja kryesore për krijimin e PSP ishte krimi dhe korrupsioni. Për shembull, në rastin e Mercedes, nuk ka as krim as korrupsion, tha Stevce Jakimovski, njeriu i parë i GROM.

Jakimovski gjithashtu iu referua çështjes së Katica Janeva dhe Bojan Jovanovski.

Këtu do të përmend rastin e Reket dhe këtu është shumë e dukshme që ai nuk ka as të drejtë dhe as drejtësi. Kishte njohuri të qartë se ky është fundi i Janevës dhe Jovanovskit. Këtu me PSP-në, nuk e di se çfarë pritej. Tani shohim që ata morën bonuse, por u klasifikuan të informuar, si është e mundur. PSP është bërë një institucion pa kontroll, i krijuar jashtë Kushtetutës, tha Jakimovski.

Jakimovski vuri në dukje se një PSP e tillë në të cilën besohej dhe investohej aq shumë për të filluar dhe përfunduar me një rast të tillë siç po e mposht Mercedes.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...