Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Jakimovski: Mickoski nuk bie, me lokalet të mbahen dhe parlamentaret

Shkup, 16 shtator – Protestat e VMRO-DPMNE-së kanë një qëllim shumë të qartë, nuk ka asnjë shans teorik që Hristijan Mickoski të bjerë në këtë moment, kështu që as ju, as Zoran Zaev, as shqetësimet e tjera shpirtërore të mos shqetësoheni, tha udhëheqësi i GROM Stevco Jakimovski në Kanal 5.

– Askush nuk shqetësohet për protestat e VMRO-DPMNE-së, qëllimi është i qartë – qeverisja e keqe e qeverisë së re të vjetër dhe do të shihni se nuk ka asnjë mundësi që Mickoski të bie nga partia – tha Jakimovski.

Sipas tij, është mirë që zgjedhjet lokale të mbahen bashkë me ato edhe zgjedhje të parakohshme parlamentare brenda vitit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...