Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kadaj-Bujupi: Qeveria veçse ka rënë, qysh nesër duhet të caktohet data e zgjedhjeve

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi ka deklaruar se Qeveria e Kosovës ka rënë, kjo sepse pozita nuk po mundet me i mbledhë as deputetes e saj.

Sipas saj qeveria e ka sjellë vendin në këtë gjendje sepse as nuk marrin pjesë në mbledhjet e Kuvendit, ka një shpërfillje e mos interes ndaj situatës, aq sa nuk po kalohet as edhe një ligj i thjeshtë për me u ndihmu qytetarët.

Data e zgjedhjeve duhet të caktohet qysh nesër, thotë Kadaj-Bujupi.

Ajo kritikoi ministrat e Qeverisë Hoti, duke thëne se ata janë për me punu e jo për fotografi.

“Qeveria ka ra, sepse një Qeveri që nuk mundet me i mbledh as deputetët e vet ajo veçse ka ra. Qeveria e cila nuk merr pjesë as në Kuvend e ka sjellë vendin në këtë gjendje. Mendoj se qysh nesër duhet të caktohet data e zgjedhjeve, sepse ekziston një shpërfillje ndaj situatës, nuk ka interes as një ligj i thjeshtë me u votu për me i ndihmu qytetarët. Ministrat nuk i kemi për foto por me punu për interesa të qytetarëve”, deklaroi ajo në T7.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...