Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

“Kam vajzën sëmurë, me lejoni…”/ Gjyqtarja Margjeka që u arrestua për korrupsion kërkon leje nga SPAK të vizitojë fëmijët

Gjyqtarja Mimoza Margjeka kërkon leje nga SPAK të vizitojë fëmijët e saj.

Gjyqtarja është shprehur se nuk ka asnjë person tjetër që mundet ta ndihmojë. Vajza e saj ka qënë në gjendje hemorragjie dhe duhet të kryejë vizitat te mjeku.

‘Nuk kam njerëz të tjerë të afërt të më ndihmojnë. E pamundur të asistoj në vizitat mjekësore të vajzës. Vajza ka pasur një gjendje hemorragjie‘- ka treguar Margjeka.

SPAK nuk i ka miratuar ende lejen gjyqtares që të mund të takojë fëmijët e saj. Bashkëshortin e ka të arrestuar ndërsa ajo është në ‘arrest shtepie’.

Margjeka u akuzua për korrupsion pasi nxori nga qelia, Orion Balin të akuzuar për trafik emigrantësh.Margjeka, bashkëshorti i saj Arben Cara, avokati Skënder Demiraj dhe një tjetër janë akuzuar për korrupsion pasi do të merrnin 6 mijë deri në 10 mijë euro për lirimin e një të dënuari.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...