Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Kampioni në mesin e kampionëve, në kampin stërvitor në Mal të Zi

Prej 04 deri 08.11.2020 në Podgoricë të Malit të Zi u zhvillua kampi stërvitor në karate ku morën pjesë karateistët nga Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Kosova, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina dhe Kroacia.

Në këtë kamp stëvitorë mori pjesë kampioni aktual Ballkanik dhe shtetëror Abdurahim Idrizi nga K.K. “Makpetroll” nga Shkupi.

“Në kampin pesëditorë ishin të pranishëm kampioni i botës, Ivan Kvesiq, kampionët Mario Hoxhiq, Nenad Dulloviq, Orges Arifi dhe shumë të tjerë. Ishte një kamp shumë i fortë ku bënim stërvitje dhe sparingje nga tre herë në ditë, dhe kisha nderin të stërvitem me kampion sic janë vëllezërit Kvesiq nga Kroacia. Organizimi ishte shumë i mirë”, deklaroi Abdurrahim Idrizi.
Organizator i këtij kampi stërvitor ishte K.K. ‘Omlladinac’ nga Podgorica.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...