Agjencia Zhurnal.KS
Shëndetësi

Kanceri nuk është sëmundja e parë, para tij shfaqet kjo: Metoda e lashtë kineze që i nxjerr jashtë gurët e tëmthit!

Te kinezët është i njohur ilaçi i cili u ka ndihmuar shumicës që të nxjerrin jashtë gurin nga tëmthi në mënyrën më të lehtë dhe më pak të rrezikshme

Mjeku kinez Dr Lai Chiu-Nan rekomandon metodën tërësisht natyrale të eliminimit të gurëve nga tëmthi, të cilët janë shumë të rrezikshëm – pos që shkaktojnë dhembje, ata çojnë edhe deri te verdhëza, madje edhe deri te kanceri, transmeton Telegrafi.

Hulumtimet kanë treguar që njerëzit të cilët sëmuren nga kanceri kryesisht kanë pasur gurë në tëmth para kancerit.

Njëri ndër simptomat e gurëve në tëmth është ndjenja e ngopjes së madhe pas racionit.

Keni ndjenjën sikur nuk mund ta tretni ushqimin

Nëse gjërat bëhen më serioze, shfaqen edhe dhembje në mëlçi. Nëse mendoni që keni gurë në tëmth, më së miri do të jetë nëse aplikoni këtë metodë të lashtë kineze.

Konsiderohet që kjo metodë kineze gjithashtu është e mirë edhe për forcimin e mëlçisë, pasi që mëlçia dhe tëmthi janë ngushtë të lidhura.

Si të nxirrni jashtë gurin nga tëmthi nëpërmjet jashtëqitjes

1. Në pesë ditët e para pini katër gota lëng molle çdo ditë apo hani së paku 4 – 5 mollë. Lëngu i mollëve zbut gurin në tëmth. Gjatë atyre pesë ditëve mund të hani normalisht.

2. Ditën e gjashtë mos hani darkë.

3. Atë ditë në orën 18:00 merrni një lugë të vogël sulfat magnezi me një gotë ujë të nxehtë.

4. Në orën 20:00 bëni të njëjtën gjë. Sulfati i magnezit hap qeskën e tëmthit.

5. Në orën 22:00 pini 5 – 6 lugë vaj ulliri apo vaj susami, me po aq lëng të kulluar të freskët limoni.

6. Përzieni mirë dhe pini. Vaji do të lyejë gurtë dhe do të lehtësojë daljen jashtë të tyre.

Mëngjesin e ardhshëm, në jashtëqitjen tuaj do të duhej të gjendeshin gurë të gjelbër, të cilët zakonisht pluskojnë.

Madje edhe nëse nuk keni simptome gurësh në tëmth, nuk do të jetë keq të provoni këtë terapi natyrale, sepse pastrimi i qeskës së tëmthit nuk mund t’ju bëjë dëm.

Postime të ngjashme

Çfarë mund të tregojnë rrudhat në ballë për shëndetin e zemrës

admin

Si të pastroni enët e gjakut me një trajtim të thjeshtë natyral

admin

Rastet kur nuk duhet të përdorni vaj kokosi

S.B.

Pija shëruese me xhenxhefil që lufton viruset, lehtëson dhimbjen e kyçeve dhe problemet e tretjes

S.B.

Kontrolloni sytë tuaj për shenja të hershme të sëmundjes së zemrës

S.B.

Raporti i ri i AstraZeneca thotë se vaksina ishte 76 për qind efektive në parandalimin e simptomave të COVID-19

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...