Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Kanë filluar punimet në rregullimin e parkut në fshatin Golimidoll

Në kuadër të Planit investiv, ku është paraparë rregullimi hapësirave publike nëpër vendbanimet e komunës sonë, me qëllim të rekreacionit dhe shfrytëzimit të kohës së lirë nga të gjitha grupmoshat, në Bashkësinë Lokale Golemi Doll kanë filluar punimet në rregullimin këndit të lojrave për fëmijë në kuadër të hapësirës parkut të fshatit.

Ky projekt realizohet në vazhdën e rregullimit të hapësirave publike dhe parqeve nëpër vendbanimet e komunës sonë, ku tashmë kanë përfunduar rregullimi i parqeve dhe këndeve të lodrave në fshatin Leran, Bushtran, Tërnavë, Stacion hekurudhor, në rrugën e Gjilanit në Preshevë, në stadiumin e qytetit etj.

Projekti i rregullimit të hapësirave publike do të vazhdojë edhe në vendbanimet tjera të komunës sonë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...