Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Kapet duke peshkuar në mënyrë të paligjshme në Lagadin të Ohrit

Një banor nga fshati Tërpejcë e Ohrit është arrestuar për shkak se peshkoi ilegalisht.

Sipas informatave të MPB-së, dje në bregun e plazhit “Akapulko” është arrestuar A.B.(38) nga fshati Tërpejcë, Ohër, i cili në mënyrë të paligjshme peshkonte në Ligjenin e Ohrit.

Gjatë kontrollit të barkës lundruese, janë gjetur 143 copë peshqi “Bellvicë” tetë rrjete peshkimi dhe mjete tjera peshkimi, të cilat janë dorëzuar në Entin Hidrobiologjik.

Pas dokumentimit të rrastit, SPB-Ohër do të ngritë padi.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...