Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Karakaçanov: Bllokada bullgare për Maqedoninë për në BE do t’i zgjoj politikanët nga ëndërra jugosllave

Sofje, 24 tetor – “Nëse Bullgaria e bllokon Maqedoninë për në NE, kjo do të ishte më mirë për disa politikanë maqedonas që do të zgjoheshin nga ëndrra e thellë jugosllave”, theksoi ministri i mbrojtjes dhe zv/kryeministri bullgar, Krasimir Karakaçanov për TV Sitel.

Sipas tij, bllokada do të ishte e mirë për disa politikanë në Maqedoni të cilët do të kuptojnë se nuk mund të bëhesh pjesë e BE-së me gjysmë të vërteta dhe premtime të kota, që nuk janë të realizueshme.

Karakaçanov shtoi se maqedonasit duhet të kuptojnë se marrëdhëniet ndërshtetërore midis dy vendeve duhet të jenë të ndershme dhe të respektuara nga të dyja anët.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...