Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Kasami: Ministritë me të cilat do udhëheqë Lëvizja Besa do jenë në shërbim të qytetarëve

Shkup, 21 shtator – I ftuar në emisionin ‘Click plus’, kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami ka folur mbi atë se si do të qeverisin kuadrot e partisë së tij.

”Dikasteret që do të udhëheq Lëvizja Besa do të jenë dikastere në shërbim të qytetarëve. Nuk besoj që është ndonjë prestigj ashtu siç dikush e vlerëson të udhëheqësh me Ministrinë e Bujqësisë, ku në bazë ditore duhet të zgjidhish problemet e përditshme të qytetarëve”, kështu është shprehur kryetari i Lëvizjes Besa në lidhje me përgjegjësitë që i ka marrë partia e tij.

Sipas Kasamit, Ministria e Bujqësisë me të cilën udhëheq Lëvizja Besa është dikasteri që mbulon hallet që përballen qytetarët çdo ditë. Ai shtoi se pozicionet udhëheqëse që i janë caktuar Lëvizjes Besa nuk janë prestigj, por obligim moral dhe përgjegjësi që e kanë marrë ato.

https://www.facebook.com/watch/?v=893246777872733&t=0

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...