Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Kasami takon artistin Çun Lajçi: Veprat e tij frymëzim për ne

Tetovë, 29 shtator – Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami i shoqëruar edhe nga zyrtarë tjerë të Lëvizjes Besa ka takuar sot në Tetovë artisin e madh shqiptar Çun Lajçi.

“Shume artistë të mëdhenj artin e manifestojnë në rrugë, mbase aty kaliten dhe e gjejnë frymëzimin. Kënaqësi sot të takoja artistin Çun Lajçi në qytetin e Tetovës. Poezitë dhe veprat artistike të tij janë frymëzim për të gjithë ne”, shkruan Kasami.

Kasami më tej shton se Lajçi i ka dhënë shumë artit, dhe është busullë orientimi për gjeneratat e reja. Kujtojmë një ditë më parë Lajçin në takim e priti zv ministri i Kulturës, Sedat Sulejmani.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...