Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Kasami uron ditën e pavarësisë: Respektimi i realitetit shoqëror ndërton të ardhmen evropiane

Shkup, 8 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka uruar ditën e pavarësisë së Maqedonisë së Veriut, informon Zhurnal.

Kasami ka potencuar se kjo është hera e parë që dita e pavarësisë shënohet si shtet anëtar i NATO-s, dhe në prag të fillimit të negociatave me BE-në.

Sipas Kasamit, respektimi i ndërsjellë dhe angazhimi në respektimin e realitetit shoqëror të shtetit, e mundëson ndërtimin e një të ardhme evropiane.

“Për hërë të parë shënimi i ditës të pavarsisë së Republikës na gjen si vend anëtar i NATO-s dhe në prag të nisjes të negociatave për anëtarsim në BE. Shembulli i respektimit të ndërsjelltë dhe angazhimi në respektimin e realitetit shoqëror të shtetit na mundëson ndërtimin e një ardhmërie evropiane. Gëzuar 8 Shtatorin, ditën e pavarsisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut”, ka shkruar Kasami.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...