Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Këshilli i prindërve kundërshton nisjen e reformave nga Qëndron Kastrati, protestojnë para MASH-it

Këshilli i prindërve të Kamenicës, ka mbajtur protestë para objektit të Ministrisë së Arsimit në Prishtinë, duke kundërshtuar mbylljen e disa shkollave në këtë komunë

Këto shkolla janë mbyllur në kuadër të reformave që ka nisur kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati vitin e kaluar.

Prindërit në Kamenicë kanë kundërshtuar vazhdimisht vendimin e komunës për mbylljen e shkollave. Ndërsa kryetari i kësaj komune këtë e ka vlerësuar si të domosdoshme për ngritjen e cilësisë së arsimit./EO/

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...