Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Këshilli i Prokurorëve Publik sot do të zgjedhë zv.kryetarin e ri

Shkup, 24 shtator – Zhurnal.mk – Këshilli i Prokurorëve Publik sot në seancë pritet të sjellin vendim për përzgjedhjen e zv.kryetarit të ri, informon Zhurnal.

Në rend dite në seancë të Këshillit, janë edhe disa pika tjera, mes të cilave dhe pika për sjellje të vendimit për shpalljen e konkursit për zgjedhje të Prokurorëve publik në Prokurorinë e Lartë Publike Shkup.

Njëherit, në javët e ardhshme, Këshilli duhet të sjellë vendim për përzgjedhjen e pesë prokurorëve të rinjë të cilët do të jenë pjesë e Prokurorisë Themelore Publike për ndjekje të krimit të organizuar.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...