Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Këta do të jenë përfaqësuesit e Serbisë në Uashington

Serbia do të përfaqësohet nga katër politikanë në takimin e 4 shtatorit në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Janë publikuar emrat që do ta përfaqësojnë Serbinë në këtë takim.

Ky delegacioni serbë do të udhëhiqet nga presidenti, Aleksandar Vuçiq.

Pjesë e tij do të jetë edhe drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq. Ministri i Financave, Sinisha Mali po ashtu do të jetë pjesë e delegacionit së bashku me kryetarin e Dhomës së Tregtisë, Marko Cadezh, raporton Danas, transmeton Insajderi.

Ndërsa, Kosova, do të përfaqësohet nga; kryeministri, Avdullah Hoti, zv. kryeministrat, Driton Selmanaj dhe Albulena Balaj, ministrat Selim Selimi, Arban Abrashi, Meliza Haradinaj-Stublla si dhe shefja e kabinetit Ardita Dushi.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...