Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Këta janë 20 futbollistët më të vlefshëm pa kontratë edicionin tjetër

“Transfermarkt” ka publikuar listën me 20 lojtarët më të vlefshëm aktualisht të cilët do të jenë pa kontratë në vitin 2021.

Në listë përfshihet ylli i Barcelonës Lionel Messi, mbrojtësi i Bayern Munich David Alaba dhe mesfushori i Liverpooli, Wijnaldum.

Lista e lojtarëve:

1. Lionel Messi – vlera momentale 100 milionë euro
2. David Alaba – vlera momentale 65 milionë euro
3. Gianluigi Donnarumma – vlera momentale 60 milionë euro
4. Memphis Depay – vlera momentale 45 milionë euro
5. Sergio Aguero – vlera momentale 42 milionë euro
6. Georginio Wijnaldum – vlera momentale 40 milionë euro
7. Florian Thauvin – vlera momentale 32 milionë euro
8. Angel Di Maria – vlera momentale 32 milionë euro
9. Hakan Calhanoglu – vlera momentale 30 milionë euro
10. Arkadiusz Milik – vlera momentale 27 milionë euro
11. Riqui Puig – vlera momentale 25 milionë euro
12. Julian Draxler – vlera momentale 24 milionë euro
13. Marten De Roon – vlera momentale 23 milionë euro
14. Eric Garcia – vlera momentale 20 milionë euro
15. Moussa Marega – vlera momentale 20 milionë euro
16. Henrikh Mkhitaryan – vlera momentale 20 milionë euro
17. Otavio – vlera momentale 18 milionë euro
18. Nikola Maksimovic – vlera momentale 18 milionë euro
19. Juan Bernat – vlera momentale 16 milionë euro
20. Giovanni Reyna – vlera momentale 15 milionë euro. 

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...