Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

KFOS-i ia dhuron MSH-së 100 mijë teste molekulare

Fondacioni Kosovar për Shoqëri të Hapur (KFOS) ka dhuruar donacion 100 mijë teste molekulare dhe pajisje tjera për Ministrinë e Shëndetësisë.

E këtë donacion e ka mirëpritur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha tha se me këtë donacion që ka vlerë 1.5 milion dollarësh rritet fuqia testuese.

Ai tha se ky donacion na gëzon të gjithëve, sepse ndikon në mobilizim për fazat e mëtutjeshme.

Ndonëse tha se situata pandemike është e qetë, kujdesi nuk duhet të mungojë.

Kurse drejtori ekzekutiv i KFOS-it, Luan Shllaku, tha se këtë vit është shtuar në agjendën e tyre ndihma për institucionet e Kosovës.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...