Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

Kim Kardashian po ndërton një version miniaturë të ‘Hidden Hills’ për të vegjlit në rezidencën e saj të gjerë të Calabasas.

‘Lil Hidden Hills’, i cili është suvatuar në një hark të mirëpritur në hyrje të qytetit, përmban një mori dyqanesh dhe stacione lojërash, duke përfshirë një vitrinë të markës ‘KKW Beauty’ dhe një kështjellë të ndërtuar me Lego.

Megjithëse Kardashian ende nuk e ka zbuluar arsyen e këtij projekti ambicioz, kjo mund të jetë në pritje të festës së ardhshme të Pashkëve, shkruan DailyMail.

Ajo mund të jetë duke u përpjekur ta bëjë festën e këtij viti më të veçantë për shkak të divorcit nga burri dhe babait të fëmijëve të saj, Kanye West, gjë që u konfirmua nga DailyMail muajin e kaluar.

West e ka përdorur Festën e Pashkëve si një mundësi për të pritur shërbimet e tij të hollësishme të së dielës, të cilat shpesh përfshijnë disa kameramanë të famshëm, numra vallëzimi dhe shumë këngë.

Megjithëse ai nuk po jeton aktualisht me Kimin në vendbanimin e tyre në Calabasas që ata blenë së bashku në vitin 2017, një rregullim i stendave pak përtej ‘Lil Hidden Hills’ duket se ishte duke u përgatitur.

40-vjeçarja pronare e markës “KKW Beauty” gjithashtu u sigurua që ‘Lil Hidden Hills’ të shfaqte një numër vitrinash të dyqaneve dhe gjëra për fëmijët e saj – dhe mbesat dhe nipat – për të eksploruar pafund.

Ekziston edhe një stacion i dashur zjarri, të cilin Kim dhe motra e saj e vogël Khloe kanë paraqitur në Instagram Stories të tyre muajt e fundit.

Kështjella ultra e gjallë e ndërtuar me Lego vjen e plotë me dy rrëshqitje blu mbretërore dhe dy kulla mbrojtëse për fëmijët që të ngjiten dhe të shikojnë miqtë e tyre.

Ana e djathtë e qytetit linear i ofron klanit Kardashian-Jenner shumë mundësi për të luajtur në shtëpi, duke përfshirë një dyqan lulesh, dyqan ushqimesh, dhe një vendbanim dykatëshe në stilin e vilës.

E pjerrët në mes të dridhjeve shtëpiake është një kështjellë ëmbëlsirash e dominuar nga bojë rozë e çelur dhe çatitë që ngjajnë me një kek të ëmbël të spërkatur.

Gjithmonë duke parë rëndësinë e detajeve, Kim gjithashtu përfshiu një ATM, ecje në “Starbucks” dhe një kullë me roje për të siguruar mysafirët e ardhshëm në ‘Lil Hidden Hills’ në krijimin e saj miqësor për fëmijë.

Të martën ishin një ton automjetesh të parkuara në kompleksin Kardashian-West, duke përfshirë disa kamionë pune dhe vetura luksoze të kromit.

Disa anëtarë të ekipit u vunë re në mes të shtyllave të jashtme të Kanyet ndërsa ndërtimi kishte vazhduar në periferi të tij.

Pavarësisht se punoi shumë për ta bërë divorcin sa më të lehtë për fëmijët e saj, Kim po kalon një kohë të vështirë mes divorcit nga Kanye me të cilin u martua në vitin 2014.

Nëna e Kimit, Kris Jenner diskutoi për fundin e martesës së vajzës së saj në episodin e fundit të “Keeping Up With The Kardashians” të enjten.

Ajo tha: “Unë e di që ajo nuk dëshiron të flasë për këtë në kamera, por unë thjesht ndihem sikur po lufton pak”.

Kourtney këmbënguli se motra e saj Kim ‘nuk mund të lundrojë e vetme në këtë’, ndërsa ylli përgatitet të ndajë kujdestarinë e fëmijëve të saj: North, shtatë vjeçe, Saint, pesë vjeç, Chicago, tri vjeçe, dhe Psalmu, 22 muajsh.

Kim muajin e kaluar bëri kërkesë për divorc nga reperi pas një martese gjashtë-vjeçare plus, duke kërkuar kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve.

Kim përmendi ndryshimet e papajtueshme për ndarjen në paraqitjen e saj të divorcit më 19 shkurt, duke vënë në dukje se ata kanë një marrëveshje para martesore.

Dokumentet e divorcit të Kimit u paraqitën nga avokatja Laura Wasser dhe thuhet se nuk rendisin një datë të divorcit, përkundrazi duke pretenduar se data ‘do të përcaktohet’. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

Katy Perry do të bashkëpunojë me Taylor Swiftin

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...