Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Klopp: Nuk ishte futboll i bukur, por i morëm tri pikët

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka pranuar se skuadra e tij nuk zhvilloi futboll të mirë në fitoren prej 1-0 kundër Ajaxit në Ligën e Kampionëve.

Falë autogolit të Nicolas Tagliafico, Redsat arkëtuan pikë të plota në përballjen e parë të fazës grupore që u zhvillua në Amsterdam ArenA.

Strategu gjerman e ka të qartë se ekipi i tij është dashur të luante shumë më mirë, por është shprehur i kënaqur vetëm për tri pikët.

“Ishte mirë që e fituam ndeshjen. Kjo është e rëndësishme. Mendoj se të dyja skuadrat kanë munduar të luajnë më mirë”.

“Nuk i shfrytëzuam rastet tona që ishte e turpshme. Ajaxi e pati një të mirë që e goditi shtyllën. Kur je 1-0, gjëra të tilla mund të ndodhin, por në përgjithësi jam i kënaqur me ndeshjen”.

“Nuk ishte futboll i bukur, por i deshëm tri pikët dhe i morëm”, ka deklaruar Klopp për BT Sport.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...