Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Koeman konfirmon interesimin e Barcelonës për Wijnaldum

Barcelona ka kërkuar disa futbollistë gjatë afatit kalimtar veror, por që objektivat kryesor nuk arriti t’i marrë.

Njëri nga synimet kryesore të Barçës ka qenë mesfushori holandez Georginio Wijnaldum.

Se Barcelona dëshiroi transferimin e tij e ka konfirmuar edhe trajnerit holandez Roland Koeman.

Wijnaldum nga ana tjetër është futur në vitin e fundit të kontratës me Liverpoolin, pasi në qershor të vitit 2021 do të mbetet i lirë.

Barcelona do të synojë afrimin e tij në janar për një shumë të ulët, ose do ta pres verën për ta marrë si agjent të lirë.

“Interesimi ynë për Wijnaldum ishte i ndarë në dy pjesë, varësisht nga ajo se çfarë do të bënte Messi”.

Megjithatë Koeman ka thënë se nuk ka qenë prioritet transferimi i Wijnaldum para një sulmuesi ose një mbrojtësi të djathtë.

“Situata ekonomike e klubit ishte e njohur dhe ne fillimisht kishim prioritet transferimin e një mbrojtësi të djathtë ose një sulmuesi para Wijnaldum”.

“Gjithsesi të shohim në janar ose në verë se çfarë do të ndodhë”, ka deklaruar Koeman.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...