Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse këtë javë do të diskutojë për vendosjen e orës policore në Maqedoni

Shkup, 9 nentor – Komisioni për Sëmundje Ngjitëse do ta shqyrtojë mundësinë e vendosjes së orës policore.

Sipas burimeve, vendosja e orës policore varet edhe nga ajo nëse numri i rasteve do të rritet dhe si do të jetë kapaciteti i Qendrave të reja Covid në klinikat interes.

Mikrobiologu Nikolla Panovski për Kanal 5 sqaron se është e nevojshme ora policore për shkak se duhet të ulet numri i rasteve me coronavirus.

“Duhet të ketë orë policore, të paktën dy javë. Kemi lëvizje të popullatës së re. Është dashur të kemi më herët. Unë që nga muaji gusht thash se duhet të kemi orë të shkurtër policore në fillim të vjeshtës”, tha Panovski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...