Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Komuna e Çairit, MPB dhe “Shvercerët” në takim të përbashkët kundër gjuhës së urrejtjes

Shkup, 23 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu, sot ka realizuar takim me përfaqësues nga MPB dhe nga tifo grupi “Shvercerët”, me qëllim për t’u konsoliduar dhe për të ndërmarë masa kundër gjuhës së urrejtjes, informon Zhurnal.

Në këto ditë të fundit janë shënuar disa incidente nga tifo grupi “Komitët”, dhe për këtë qëllim, “Shvercerët” nuk duan të bien pre e provokimeve.

Në takim gjithashtu është biseduar për masat mbrojtëse dhe protokolet lidhur me fillimin e mësimit në shkolla dhe në çerdhe.

https://www.facebook.com/VisarGaniu.Cair/posts/2638984206430231?xts[0]=68.ARDrJcnvfp3rSkLQTyoG_hotcSlu6OPt0FciDe-ZzYmu0WcWYg8TpYSq1kGoHObNW_LsqQaH_sNbynZO7ees7-oauc6bTT4gf88tJtoz8S8Ropi98V0Vq92TBHagMCsj4hY0egtH3QeMXfae-j8wJsYPhZrvLofZFhwNSz6af18ZjSJUuaHQVmNM84Gd7VKyIVW5E_ZyswdvvSnNomYQjGasUnispy5H6iD0wBHBcAMrwwLn6gmwFSU0S-UOIXKiEODxOdfKoF1InL5Mb_C_xYmX3Cowl6LCA1PHGDcYq5GAe-hB8AXg-H6bjMpH0AqGLuL-ioOti7gAAjIDNGuEIkquJeGDvnmMg9UNvm3pzLdb3YDad2uVR3ajEoo&tn=-R

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...