Agjencia Zhurnal.KS
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Konferencë online për migrimin në UEJL

Shkup, 16 shtator – Zhurnal.mk – Fakulteti për Shkenca Shoqërore Bashkëkohore në kuadër të Universitetit të Evropës Juglindore (UEJL) realizoi konferencë katërditore kushtuar migrimit në vitin 2020 e cila për shkak të pandemisë është organizuar përmes internetit.

Janë prezentuar thuajse 350 punime shkencore, janë mbajtur dy sesione plenare dhe një tryezë e rrumbullakët.

“Ekspertët nga sfera e migrimit u përqendruan në aspektet e ndryshme të këtij fenomeni, duke prezentuar hulumtime, modele për zgjidhjen e këtij problemi dhe prezentuan rezultate lidhur me këtë sferë të ndjeshme globale. Të punësuarit në Fakultetin për Shkenca Bashkëkohore Shoqërore, dekani prof. dr. Memet Memeti dhe bashkëkryesuesi i kësaj konference prof. dr. Merita Zylfiu-Alili, vazhdimisht kanë kontribuuar për progresin e kësaj ngjarje akademike”, kumtuan sot nga zyra për marrëdhënie me opinionin në kuadër të UEJL.

Konferenca për migrim në vitin 2020 u mbajt onlajn, në periudhën nga 8-11 shtator.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...